2020 Terrapin Southeastern Endurance Series 3 Hour Solo Points Standings

3 Hour Base Female 13 to 19 Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Shelby HerringChildre Nissan181937
Claudia Skelton2020
Presley Yount706P Dirt Devo2020
Caroline Wamsley1919
3 Hour Base Female 40 to 49 Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Rebecca SternerSkratch Labs/Top Gear Bicycles2020
Christine Thomas2020
3 Hour Base Female 50 and Over Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Paula MoorePortable Rock Climbing2020
Susan Nichols2020
Genevieve WilliamsonSecurity Solutions1919
Judy Harrison1919
Lynn Wilson1818
3 Hour Base Male 13 to 19 Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Ryan MarshallNabo Realty Athens Mountain Racing191938
Victor Hurtado2020
Max Scroggins2020
Christopher KemphOCMTB1818
Colson Wamsley1717
3 Hour Base Male 20 to 29 Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Dylan LindseyOconee Outfitters201838
Diego Llovera2020
Travis FergusonUGA Cycling1919
Parker Lovelace1919
3 Hour Base Male 30 to 39 Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Mauricio Camposunited ga services191938
Stephen Neal151732
Danny Azara2020
Matt Christie2020
Jesus Garcia1818
Ben Drepper1818
David Johnston1717
Brendon CarrasquilloMy Mom1616
Keith Barber1616
Brandon Pate1515
Zachary Hountz1414
Jesus Garcia Aguirre1313
Matthew Turner1212
3 Hour Base Male 40 to 49 Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Deron Bellcase161935
Chris SterchiPrivateer Chattanooga171734
Ken Noh111829
Cesar Garcia131629
Robbie VickeryAnderson Mechanical Inc.141428
Chris Chastain101222
Dan Henry2020
Chad Scroggins2020
Changhee Jang1919
Ashley ApplingAdventure Cycles1818
Manuel Lopez1515
Bill Dreaper1515
Pete Morrison1313
Michael Kemph1212
Charles BelewDeeznuts1111
3 Hour Base Male 50 and Over Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Lee Troutman182038
Luis Pagan111728
Dooseok Lee2020
Matthew Kluge1919
Pete Weimann1919
Jesse WilliamsonSecurity Solutions1818
David Han1717
Eric TooleSecurity solutions1616
Larry Runnels1616
Angel Gutierrez1515
Robert Blum`1414
Jonathan Elmore1313
Matt CirilloZombie Camels1212
Tom Wamsley1010
3 Hour Beginner Female Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Laura Azara2020
3 Hour Beginner Male Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Freddy Vargas172037
David Buck141731
Steve Golden111930
Sebastian Albarracin2020
Shane Petronci1919
Harrison Buck1818
David Mullikin1818
Andy Schmitt1616
David Crossman1616
Dustin Cordier1515
Brendon Carrasquillo1313
Reynaldo Valemuela1212
Taylor Mullikin1010
John Florez99
3 Hour Clydesdale (200+) Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Chris SchmittChainbuster-Pactimo p/b Childre Nissan, Hammer Nut202040
James HimstedtStrong Rock Camp191938
Rick BurtonZombie Camels1818
Matthew ByronAdventure Bikes1818
Mark Provinsal1717
Mike Shina1717
Jeff Scates1616
Caleb AdamsLittlefire Cycles1616
Trevor Pugh1515
Thane Hasty1414
Min Lee1313
3 Hour Expert Junior Female Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Olivia HydeB2 Performance2020
Maddie Soles1919
3 Hour Expert Junior Male Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Elias Dietrich2020
Daniel Albarracin1919
Erik Kostan1818
Parker Crossman1717
3 Hour Expert Open Female Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Lillie Cline706P Dirt Devo2020
Angie ChildreChainbuster-Pactimo p/b Childre Nissan2020
Presley Yount706P Dirt Devo1919
3 Hour Expert Open Male Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Adam SchaeferZOMBIE CAMELS191635
Will McConnell131528
Finn Ash706P Dirt Devo151227
Joseph DabbsInfinity Cycles/DufourForFun Racing2020
Scott Russell2020
Jamie Alexander1919
Lawrence MonksJames Bros Bikes p/b Alacomp1818
Stefan Clark1818
Scott MoorePortable Rock Climbing1717
Trent ThompsonSpeedshop cycles1717
Joseph Galipeau1616
Noah WilliamsL5 Flyers / Gu Energy1414
Zachary Adkins1414
Jake Grimes706P Dirt Devo1313
Travis Cogan1212
Jared Gollob1111
Nathan Johnson1010
Wes ParrishSpecialized - BMW99
3 Hour Junior 1 Female Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Josie Grimes202040
Hollings AshHer Parents191837
Elizabeth HimstedtStrong Rock Camp1919
3 Hour Junior 1 Male Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Avery HimstedtStrong Rock Camp2020
Logan Dreaper2020
Kurtis DrouinB.A Parents1919
Ethan Slocum1919
Tyler Dreaper1818
William Pettit1717
Jack Mullikin1616
3 Hour Junior 2 Male Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Nate SterchiPrivateer Chattanooga161935
Austin Skelton2020
Joseph Clark2020
Caeden Allen1919
Dean Slocum1818
Harrison Buck1717
3 Hour Single Speed Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Rusty WallaceNabo Realty Athens Mountain Racing2020
Jason ChildreChainbuster-Pactimo p/b Childre Nissan2020
Tommy VuVeloViet Cycling Team1919
Chris Toner1818
Jonathon Kent1717
3 Hour Solo Ultra Masters (60+) Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Barry WoodPRC - Senoia Bicycle162036
John ReynoldsThe Bicycle Doctor bicycledoc.com191534
Chuck Bengochea151833
Christopher BradenL5 Flyers2020
Dave Thomas1919
Kevin Groah1818
Nick KirbyBLR Therapy South1717
Timothy Walden1717
William LonginoMercer Ave, LLC1616
Arthur Blankenship1414
3 Hour Sport Female 13 to 19 Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Kathryn Geoffroy202040
Margaret Griggs706P Dirt Devo1919
Julia Traill706P Dirt Devo1818
3 Hour Sport Female 30 to 39 Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Shannon Lancaster2020
Brittney Carnell2020
Jenny Obando1919
3 Hour Sport Female 40 to 49 Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Caryn Davis2020
Kelley AshMy Husband2020
3 Hour Sport Female 50 and Over Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Teresa RoseChainbuster-Pactimo p/b Childre Nissan202040
Chrischel RamseyArc Angel/ Outspoken Bicycles1919
3 Hour Sport Male 13 to 19 Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Charley Chastain706P Dirt Devo202040
Beemer WalkerB^2 Performance p/b Spreadrite1919
Pj Terry1818
Ian Whitney1717
Kyle Robins1616
Owen Schnakenberg1515
Gabe Loper1414
Gavin Atkinson1313
3 Hour Sport Male 20 to 29 Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Dominic Norcross2020
3 Hour Sport Male 30 to 39 Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Jesse Hudgins202040
Joe Martin181836
Daniel EarnestQueen City Cycles, Inc.1919
Hunter LargeLG Racing Biketopia1919
Garrett Eckerl1717
Tim Wacker1717
Jarred Turner1616
Heath Hester1515
3 Hour Sport Male 40 to 49 Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Michael MarshallNabo Realty Athens Mountain Racing161834
Scot EisenmanChainbuster-Pactimo p/b Nissan Childre2020
Kevin Davis2020
Taylor GonsoulinFree Flite Bicycles/Team Stages1919
Cy Hedrick1919
Jason Tyndall1818
Brooks GantBike Link Racing1717
Brian Burleigh1717
James Jaworski1515
Rory Ables1414
3 Hour Sport Male 50 and Over Division
NameSponsorGobblerThe FlowFort YargoReclaimedBartram PMBig RingPayne CaveTotal
Richard "Tj" JonesPop Thinking192039
Chris Mc Crory201838
William Chapman181735
Mike Battle1919
Rick JonesTop Gear Bicycles1616
Jeff RozyekiUSMES1515