2020 Terrapin Southeastern Endurance Series 3 Hour Solo Points Standings

3 Hour Base Female 13 to 19 Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Shelby HerringChildre Nissan181937
Claudia Skelton2020
Presley Yount706P Dirt Devo2020
Caroline Wamsley1919
3 Hour Base Female 30 to 39 Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Tina Carter 2020
3 Hour Base Female 40 to 49 Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Rebecca SternerSkratch Labs/Top Gear Bicycles202040
Christine Thomas 201838
Kelly Ragan 1919
3 Hour Base Female 50 and Over Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Paula MoorePortable Rock Climbing2020
Susan Nichols2020
Carin Mosteller 2020
Genevieve WilliamsonSecurity Solutions1919
Judy Harrison1919
Heidi Hyde 1919
Lynn Wilson 1818
3 Hour Base Male 12 and Under Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Sam Stutts 2020
3 Hour Base Male 13 to 19 Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Ryan MarshallNabo Realty Athens Mountain Racing191938
Victor Hurtado2020
Max Scroggins2020
Christopher KemphOCMTB1818
Colson Wamsley1717
3 Hour Base Male 20 to 29 Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Dylan LindseyOconee Outfitters20182058
Diego Llovera2020
Travis FergusonUGA Cycling1919
Parker Lovelace1919
3 Hour Base Male 30 to 39 Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Mauricio Camposunited ga services19191957
Stephen Neal 15171850
Danny Azara 202040
Keith Barber 161733
Brendon CarrasquilloMy Mom161632
Matt Christie2020
Jesus Garcia1818
Ben Drepper1818
David Johnston1717
Brandon Pate1515
Ty Faulk 1515
Zachary Hountz1414
Shane Mills 1414
Jesus Garcia Aguirre1313
Doug Kieler 1313
Matthew Turner1212
3 Hour Base Male 40 to 49 Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Deron Bellcase 16192055
Ken Noh 11181948
Chris SterchiPrivateer Chattanooga171734
Cesar Garcia131629
Robbie VickeryAnderson Mechanical Inc.141428
Chris Chastain101222
Dan Henry2020
Chad Scroggins2020
Changhee Jang1919
Ashley ApplingAdventure Cycles1818
Cesar Flores 1818
Manuel Lopez1515
Bill Dreaper1515
Pete Morrison1313
Michael Kemph1212
Charles BelewDeeznuts1111
3 Hour Base Male 50 and Over Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Lee Troutman 18202058
Larry Runnels 161935
Eric TooleSecurity solutions161531
Luis Pagan111728
Dooseok Lee2020
Matthew Kluge1919
Pete Weimann1919
Jesse WilliamsonSecurity Solutions1818
Jeff Hyde 1818
David Han1717
Dale Settles 1717
Reynaldo Valenzuela 1616
Angel Gutierrez1515
Robert Blum`1414
Jonathan Elmore1313
Matt CirilloZombie Camels1212
Tom Wamsley1010
3 Hour Beginner Female Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Laura Azara2020
Tasha Allen 2020
3 Hour Beginner Male Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
David Buck 13171242
David Mullikin 181937
Freddy Vargas162036
Steve Golden171936
Harrison Buck 181533
Taylor Mullikin 102030
Sebastian Albarracin2020
Shane Petronci1919
Allen Veren 1818
Kevin Bilbrey 1717
Andy Schmitt 1616
Steven Golden 1616
David Crossman 1515
Dustin Cordier 1414
David Lerner 1414
Bob Dickson 1313
Brendon Carrasquillo 1212
Reynaldo Valemuela 1111
John Florez 99
3 Hour Clydesdale Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Chris SchmittChainbuster-Pactimo p/b Childre Nissan2020
Thane Hasty1919
Jeremy Sutton1818
Troy PolikowskyTrailhead Bicycle Company1717
Matthew ByronInspiRAD, Adventure Cycles1616
Christopher Bostic1515
Mark Provinsal1414
Caleb Adams1313
Max Zappendorf1212
3 Hour Clydesdale Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Chris SchmittChainbuster-Pactimo p/b Childre Nissan 202040
James HimstedtStrong Rock Camp191938
Rick BurtonZombie Camels1818
Matthew ByronAdventure Bikes1818
Mark Provinsal1717
Mike Shina1717
Jeff Scates1616
Caleb AdamsLittlefire Cycles1616
Trevor Pugh1515
Thane Hasty1414
Min Lee1313
3 Hour Expert Junior Female Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Olivia HydeB2 Performance2020
Leah Thomas 2020
Maddie Soles1919
3 Hour Expert Junior Male Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Elias Dietrich 201939
Reece Latham 2020
Daniel Albarracin1919
Erik Kostan1818
Ben Kolbie 1818
Parker Crossman1717
Brady Lawson 1717
3 Hour Expert Open Female Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Lillie Cline706P Dirt Devo2020
Angie ChildreChainbuster-Pactimo p/b Childre Nissan2020
Grace Wilson 2020
Presley Yount706P Dirt Devo1919
Chatham Ash 1919
3 Hour Expert Open Male Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Adam SchaeferZOMBIE CAMELS19161651
Finn Ash706P Dirt Devo15121542
Will McConnell131528
Joseph DabbsInfinity Cycles/DufourForFun Racing2020
Scott Russell2020
Rj Mazurek 2020
Jamie Alexander1919
Zach Adkins 1919
Lawrence MonksJames Bros Bikes p/b Alacomp1818
Stefan Clark1818
Will Mc Connell 1818
Scott MoorePortable Rock Climbing1717
Trent ThompsonSpeedshop cycles1717
Woodson Terry 1717
Joseph Galipeau1616
Noah WilliamsL5 Flyers / Gu Energy1414
Zachary Adkins1414
Adin Chandler 1414
Jake Grimes706P Dirt Devo1313
Travis Cogan1212
Jared Gollob1111
Nathan Johnson1010
Wes ParrishSpecialized - BMW99
3 Hour Single Speed Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Rusty WallaceNabo Realty Athens Mountain Racing202040
Jason ChildreChainbuster-Pactimo p/b Childre Nissan2020
Tommy VuVeloViet Cycling Team1919
Rocco Mansueto 1919
Chris Toner1818
James Morris 1818
Jonathon Kent1717
Brent Nelson 1717
3 Hour Solo Ultra Masters (60+) Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
John ReynoldsThe Bicycle Doctor bicycledoc.com19151751
Kevin Groah 182038
Barry WoodPRC - Senoia Bicycle162036
Chuck Bengochea151833
Christopher BradenL5 Flyers2020
Dave Thomas1919
Chris Berg 1919
Bill Schmitt 1818
Nick KirbyBLR Therapy South1717
Timothy Walden1717
William LonginoMercer Ave, LLC1616
John Burch 1616
Arthur Blankenship1414
3 Hour Sport Female 13 to 19 Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Kathryn Geoffroy202040
Margaret Griggs706P Dirt Devo191938
Olivia Hyde 2020
Julia Traill706P Dirt Devo1818
3 Hour Sport Female 20 to 29 Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Brennah Griggs 2020
3 Hour Sport Female 30 to 39 Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Shannon Lancaster2020
Brittney Carnell2020
Jenny Obando1919
3 Hour Sport Female 40 to 49 Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Kelley AshMy Husband201939
Caryn Davis2020
Sara Mc Kenna 2020
3 Hour Sport Female 50 and Over Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Teresa RoseChainbuster-Pactimo p/b Childre Nissan20202060
Chrischel RamseyArc Angel/ Outspoken Bicycles1919
3 Hour Sport Male 13 to 19 Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Charley Chastain706P Dirt Devo202040
Titus Moschkan 2020
Beemer WalkerB^2 Performance p/b Spreadrite1919
Brennan Cherry 1919
Pj Terry1818
Ian Whitney1717
Kyle Robins1616
Owen Schnakenberg1515
Gabe Loper1414
Gavin Atkinson1313
3 Hour Sport Male 20 to 29 Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Dominic Norcross2020
Alec Beers2020
Travis FergusonUGA Cycling1919
3 Hour Sport Male 30 to 39 Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Jesse Hudgins20201959
Joe Martin181836
Garrett Eckerl171532
Martin Rysavy2020
Daniel EarnestQueen City Cycles, Inc.1919
Hunter LargeLG Racing Biketopia1919
Jeremy Caldwell 1818
Tim Wacker1717
Dan Miller 1717
Jarred Turner1616
Sebastian Albarracin 1616
Heath Hester1515
3 Hour Sport Male 40 to 49 Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Taylor GonsoulinFree Flite Bicycles/Team Stages192039
Michael MarshallNabo Realty Athens Mountain Racing161834
Scot EisenmanChainbuster-Pactimo p/b Nissan Childre2020
Kevin Davis2020
Cy Hedrick1919
Mauricio Campos 1919
Jason Tyndall 1818
Buddy Patrick 1818
Brooks GantBike Link Racing1717
Brian Burleigh1717
Rich Moschkan 1717
Grady Upchurch 1616
James Jaworski1515
Rory Ables1414
3 Hour Sport Male 50 and Over Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
William Chapman18171752
Richard "Tj" JonesPop Thinking192039
Chris Mc Crory201838
Rick JonesTop Gear Bicycles161531
Richard JonesTangerine Pop2020
Mike Battle1919
Steve Seaborn1919
Andy Church1818
Jeffrey GrinkevichMOAB Bikes1616
Jeff RozyekiUSMES1515
James JonesRocket Dog Racing1414
Junior 1 Female Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Hollings AshHer Parents19181855
Josie Grimes202040
Ava UpchurchTeam HBC2020
Elizabeth HimstedtStrong Rock Camp1919
Elle Warren1919
Junior 1 Male Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Ethan SlocumNorthstar Racing191635
Kurtis DrouinB.A Parents191534
William PettitNorthstar Bicycles/4:29 Shredders171431
Avery HimstedtStrong Rock Camp2020
Logan Dreaper2020
Evan Curl2020
Brayden Spaduzzi1919
Tyler Dreaper1818
Findlay Griggs1818
Bennett Russak1717
Jack Mullikin1616
Sam Murrah1313
Griffin Richards1212
Hank Perry1111
Deizel Griffin1010
Junior 2 Female Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Maxine Richards2020
Mia GriffinHBC1919
Junior 2 Male Division
NameSponsorGobblerThe FlowReclaimed!Bartram PMBig RingPayne CaveFort YargoTotal
Caeden Allen192039
Nate SterchiPrivateer Chattanooga161935
Austin Skelton2020
Joseph Clark2020
Garrett Cameron1919
Dean Slocum1818
Oliver Polikowsky1818
Harrison Buck1717
Freddy Tolar1717
Ian StricklandHuck & Braaap Cycling1616
Maddox Russak1515
Wes Allen1414
Jack Perry1313
Tylan Moschkan1212
Colt Miller1111